GDAŃSKI KLUB MORSKI CEDRUS

Klub GKM CEDRUS zlokalizowany jest w odnodze Martwej Wisły w pobliżu śluzy Przegalina w miejscowości Cedry Wielkie. Klub prężnie rozwija zawodników w każdej grupie wiekowej. Zaczynając od najmłodszych szkoląc ich na łódkach klasy optimist. Kolejno grupy regatowej startując w wielu cyklach imprez jak Żeglarski Puchar Kaszub i Żeglarski Puchar Żuław. Za to najstarsi przygotowują się do przystąpienia na patent sternika jachtowego oraz motorowodnego. Oraz wypływania w wielu rejsach po Zatoce Gdańskiej 

UKS TOLKMICKO

Uczniowski Klub Sportowy w Tolkmicku mieści się w centrum miasta. Jesteśmy klubem który skupia się na sekcji żeglarskiej. Nasza organizacja zapewnia dzieciom i młodzieży możliwości nauki żeglowania, aktywnego spędzania czasu na wodzie oraz uczestnictwa w regatach. Jako klub sportowy, stawiamy na rozwój naszych uczniów poprzez nauczanie umiejętności żeglarskich oraz rozwijanie ich zdolności i pasji. W klubie prowadzimy zajęcia na łódkach klasy optimist.

GDAŃSKI KLUB ŻEGLARSKI

Gdański Klub Żeglarski od 2007 roku funkcjonuje na terenie przystani Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego AZS na Górkach Zachodnich w Gdańsku. Klub koncentruje swoje działania na organizacji szkolenia sportowego w żeglarstwie deskowym oraz na łódkach klasy Optimist. W ramach Gdańskiego Klubu Żeglarskiego funkcjonują następujące sekcje żeglarskie: Optimist gr. A, gr. B, UKS, BIC TECHNO 293 4.0/6.0/6.8, Formuła Windsurfing Foil, IQ Foil Youth, IQ Foil. Ciężka praca, oraz olbrzymie zaangażowanie: zawodników, trenerów, rodziców przekładają się na dalszy ich rozwój.  

JACHT KLUB ELBLĄG

Jachtklub Elbląg zlokalizowany na terenie Portu Morskiego w Elblągu, powołał 2019 roku. Elbląska Szkółka Żeglarska ma charakter działalności sekcji młodzieżowej, skupiony jest na wychowaniu morskim dzieci i młodzieży. Latem wykorzystujemy akwen Zalewu Wiślanego z bazą w Suchaczu, do rozwijania pasji żeglarskiej. Zimą prowadzimy zajęcia ogólnorozwojowe wykorzystując obiekty sportowe zlokalizowane w Elblągu. Żeglujemy na łódkach klasy Optimist oraz Laser PICO.